fbpx

Aasta 2020 näituste tutvustused


PANSO

Voldemar Panso 100. sünniaastapäevaks loodud interaktiivne valgusinstallatsioon Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi hoovis. Installatsioon avab vaatajale mitmekülgse Panso erinevaid nägusid.
Teos sai loodud koolinoortele mõeldud butafooria ja videomappingu töötubade raames, mille viisid läbi Emilie Kirsi, Viljandi Kultuuriakadeemia 2.kursuse butafooria tudeng ja Ave Palm, Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud visuaaltehnoloog.

 

POEEM LOODUSELE

Immersiivse ehk vaatajaid kõikjalt ümbritseva videoinstallatsiooni sisuks on maastikes väljenduv looduse eluring, neis sisalduv kord ja kaos. Loodud on maastikud, mida ei ole olemas kusagil mujal kui ainult kunstniku abstraktses fantaasiamaailmas – kohati väga intensiivsed ja sealsamas jälle härdad ja õrnad ning mis võivad tekitada helget äratundmist ning selle kõrval olla täiesti abstraktsed. Pisut justkui teistlaadi universumeid kirjeldavad liikuvad maalid.
Installatsiooni saadab originaalne helimaastik, mille on loonud helikunstnik Kenn-Eerik Kannike. Installatiooni autor on Ave Palm.
Teostamisel on olnud nõuga abiks Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Taavet Jansen ja Eero Ehala.